Atatürk Havalimanı otelleri

Atatürk Havalimanı Otelleri

İstanbul Bakırköy’de bulunan Yeşilköy Havalimanı yada IATA Kodu ile bilinen Atatürk havalimanına yakın oteller hakkında ayrıntılı bilgi vereceğiz.

Havalimanı otelleri genel olarak havalimanına 5-10 km² alan içerisinde hizmet veren otellere verilen kısa isimdir. Bu bölgede dilediğiniz tüm otel işletmelerini bulabilir ve güvenle konaklama yapabilirsiniz.

Bazı Havalimanı otelleri müşterilerine Havaalanından servis gibi hizmetleri bulunmakta ve konaklama adresine getirmektedir. ( Ücretsiz değildir)
Rezervasyon işleminiz sırasında servis talebinizi belirtmek zorunluluğu tarafınıza aittir.

Bakırköy otel fiyatları
Havalimanı otel fiyatları

Atatürk Havalimanı otelleri fiyatları

Havalimanı otelleri fiyatları ile ilgili genel otel fiyatlarında değişiklik söz konusu olmaz, özel talepleriniz dışında fiyatlar genel olarak standart olarak belirlenmektedir.
Bakırköy otel fiyatları yine Havalimanı otelleri fiyatları ile aynı ücrettir.
Nitekim Havalimanı otelleri Bakırköy semtinde bulunan otelleri kapsamaktadır.

Havalimanı otelleri nerededir ?

Havalimanı otelleri, İstanbul Bakırköy semtinin Zeytinlik mahallesi ve İstanbul caddesi bölgesini kapsamaktadır. Keza yazımızın başında kapsama alanı hakkında bilgi vermiştik.
Konum olarak Havalimanı oteli arayan misafirler Bakırköy otel yada Bakırköy otelleri olarak sonuçlar arasından dilediği tesis de konaklama yapabilir.

Havalimanı ucuz oteller

Havalimanı ucuz oteller, Bakırköy apart otel yada, Butik oteller arasından seçilebilir.
Bakırköy Apart ve butik otel fiyatları ‘’Bakırköy otel fiyatları’’ tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Havaalanı otellerine ulaşım ?

Havaalanı otellerine toplu taşıma araçları,metro,Metrobüs,tramvay, taksi gibi bir çok ulaşım aracı bulunmaktadır. Nitekim Bakırköy otelleri merkezi konumu itibari ile İstanbul’un tüm ilçelerinden kolayca ulaşım yapılabilir noktadadır.

24 saat açık Havaalanı otelleri

Genel olarak Bakırköy’de bulunan Havalimanı otelleri 24 saat hizmet vermekte,ulaşım ile ilgili 24 saat Metrobüsler hizmet vermektedir. Taksi ile 10 dk. gibi kısa sürede konaklama yapacağınız otele varabilir 25-30₺ ücret ödersiniz. Kalabalık olarak geldiyseniz Uber –Bİ taksi gibi özel araç uygulamaları edinerek daha konforlu ve tek araç ile dilediğiniz noktaya ulaşabilirsiniz.

Hava alanına en yakın oteller

Atatürk Havalimanı en yakın oteller takribi 3 km mesafede hizmet vermektedir. Otel tercihinize göre bu mesafe artabilmektedir. Bakırköy otel Rental House Havalimanına en yakın oteller arasındadır.Yaklaşık 7 dakika içerisinde Havalimanına ulaşım imkanı bulunan otel havalimanına 4 km mesafededir.

Atatürk Havalimanı otelleri
Atatürk Havalimanı otelleri

Atatürk Havalimanı Hakkında

Atatürk Havalimanı (IATA: IST, ICAO: LTBA) veya eski adıyla Yeşilköy Havaalanı, İstanbul’un Avrupa Yakasında bulunan uluslararası Havalimanı. 1900’lerin başında Türkiye’de ilk hava ulaşımının başlatıldığı yer olan Atatürk Havalimanı, 1953 yılında uluslararası hava trafiğine açılmıştır. 29 Temmuz 1985 tarihinde, Türkiye Cumhuriyeti kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün soyadı havalimanına verilmiştir.

Yıllık 80 milyon yolcu tarafından kullanılan ve Avrupa’nın merkezinde olan Atatürk Havalimanı İstanbul Yeşilköy de bulunmaktadır.

Atatürk Havalimanı, Uluslararası Sivil Havacılık Örgütü’nün (ICAO) yaptığı sınıflandırmaya göre CAT III niteliklerine sahip olup , meteorolojik koşulların kötü olduğu zamanlarda bile uçak iniş-kalkışına imkan verebilecek düzeydedir.

Toplam 11 milyon 650 bin m² alana sahip olan Atatürk Havalimanı, 63 bin 165 m² iç hatlar ve 282 bin 770 m² dış hatlar terminali ile toplam bina alanı açısından Türkiye’nin en büyük Havalimanıdır. Ayrıca 7 bin 260 metrekarelik VIP ve CIP terminaline sahiptir. Atatürk Havalimanı yolcu sayısı açısından da Türkiye’nin en büyüğüdür.

10 Comments

 1. Ali TURAN

  Otel işletmeniz oldukça güzel ve kaliteli

 2. Aziz Dönerci

  Odalar 5 yıldızlı oteli aratmayacak seviyede iyi tavsiye ederim

 3. Uğur şen

  Çok fena bir uçak yolculuğu sonrası vardığımız bu otel’de gerçekten çok iyi karşılandık. Bütün stresimizi aldılar sağolsunlar.
  Sıcak bir duş çok iyi geldi. Bakırköy otel rental house size minnettarım.

 4. Orbay ALIN

  İstanbul havalimanına yakın oteller hep faiş fiyatlar çekiyor, fiyatlarınız ve hizmetiniz hakikaten çok uygun

 5. Öznür kaya

  Mükemmel bir otel işletmesi

 6. Salih Öztürk

  tek kelime ile süper bir ağırlama ve karşılama oldu oda kalitesi banyosu temizliği son derece iyiydi konum açısındanda yeni havalimanına bile trafiksiz ulaşabiliyorsunuz herçin tşkler görüşmek üzere

 7. Flex JANSHON

  Прекрасный отель в историческом центре города, до основных достопримечательностей города рукой подать. Вежливый и радушный персонал, особое спасибо Мурат бэю! Комнаты чистые и уютные, отдохнули хорошо и спокойно!

 8. Onur Filiz

  Istanbulda kaldığımız en temiz ve rahat otel diyebilirim.
  5 yıldızlı otelere 10 çeker

 9. Vehbi Sal

  ben buraya gecen yıl geldim 10 gun kaldım çok begendiyim için bu yılda burayı seçdik ve 15 gün kaldık, isterimki daha çok kalayım ama İnşallah bi dahakı sefer gelince 20 gün kalcam 🙂 iyi bir otel en önemliside temiz her gün temizlik yapılıyor olması

 10. Ahmet Kara

  Personel güler yüzlü yataklar konforlu hiç bir yere ulaşım sıkıntısı yok ve Havalimanına çok yakın bu civardaki hoteller içinde fiyatına göre çok çok iyi bir yer sanırım sık sık burada kalabilirim.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.