İstanbul otelleri – En uygun Bakırköy Otel Fiyatları

İstanbul kimilerine göre Aşıklar Şehri, kimilerine göre savaşları şehri, kimilerine göre ise imparatorlar şehri. İstanbul gerek tarihi yapısı gerek mistik ve otantik havası, büyük imparatorluklara ev sahipliği yapmış olan bu kent, sizleri büyüleyecek.
Tüm dünya tarafından En çok ziyaret alan Kentlerin başında gelen İstanbul, tarihinin yanı sıra otelleri ile de ciddi rağbet görmektedir.

İstanbul otelleri
istanbul otelleri

İstanbul otelleri her kesim ve kitleye uygun imkanları ile tercih edilen tüm konaklama seçeneklerini misafirlerine sunmaktadır. İstanbul otellerinin en çok tercih edilme sebebi, Dünyanın merkezi konumunda olmasıdır. Birçok aktarma İstanbul Atatürk Havalimanı üzerinden yapılmaktadır. İstanbul Atatürk Havalimanı 60 milyon yolcu kapasitesi ile dünyanın en büyük 5. Havalimanıdır.

İstanbul, tatillerin yanı sıra ekonomik açıdan ticari ziyaretler için sıklıkla tercih edilen bir kenttir. Oluşan bu yoğunluk İstanbul otellerini önemli kılmaktadır. Kişisel tercihinize göre aradığınız Otel seçeneklerini bulabileceğiniz İstanbul otelleri, konaklamak istediğiniz ilçeler bazında da ayrılmaktadır.

İstanbul otelleri arasında en çok tercih edilen Bakırköy otelleri , bu Listenin başında yer almaktadır. Bakırköy otelleri Atatürk Havalimanı’na yakın bölgede olması, ulaşımın Can damarında bulunması nedeniyle ve TÜYAP , CNREXPO gibi, birçok kongre ve fuar merkezine yakın olmasından sıklıkla tercih edilmektedir.

Bakırköy otelleri | Bakırköy Otel Fiyatları

Bakırköy otel fiyatları ise sezonluk olarak çok bir değişiklik göstermektedir. 50 TL – 250 TL arasında konaklama yapabileceğiniz, birçok Hotel işletmesi bulunmaktadır. Bakırköy otel bu Listenin en başında yer almaktadır. Sağladığı konaklama ve imkanlar ile sunduğu fiyat politikası en doğru şekilde örtüşen Rental House bu alanda en çok tercih edilen oteller arasındadır.

Bakırköy otel fiyatları
Bakırköy otel fiyatları

Bulunduğu konum İstanbul’un en ideal konumu sayılabilir tüm Toplu taşıma araçlarını Merkezi’nde olan Bakırköy otel Rental House Bakırköy meydana 3 dakika,  Atatürk Havalimanı’na ise 7 dakika mesafededir. TÜYAP fuarına ise 20 dakika gibi kısa bir mesafede konaklama hizmeti sunmaktadır.

İstanbul otellerini cezbeden en önemli unsur, dönemsel olarak yapılan kampanyalar ve birçok tarihi yapıya ulaşmanıza olanak sağlayacak ideal konumda bulunmasıdır. Bakırköy otel de konaklama yaparken Fildamı Sarnıcı, Çarşı Cami gibi tarihi yapıları Gezebilir, Bakırköy mistik havasını soluya bilirsiniz.

İstanbul otelleri  | En uygun İstanbul otel fiyatları

İstanbul Otel fiyatları; genel bir tabelaya oturmamaktadır. Nitekim 50 TL ile 3.000 TL arasında fiyatlara konaklama imkanı bulunmaktadır.

Lebi Derya Bir otel de konaklama yapmanı,  gecelik fiyatı 1.000 dolarları bulurken, arka mahallelerde kalan Pansiyon sınıfı otellerin konaklama ücreti,  50-100 TL arasındadır. Bu fiyat uçurumun’dan kurtulmak isteyen müşteriler, genel olarak Bakırköy otellerini tercih etmektedir.

İstanbul otelleri , Apart Otel sınıfından 3 yıldızlı, 4 yıldızlı, 5 yıldızlı gibi birçok Oteli içerisinde barındırmaktadır. 

İstanbul otelleri nerededir ?

İstanbul otelleri; İstanbul sınırları içerisinde bulunan otellerin tamamına verilen isimdir. Taksim’de konaklama yaptığınız otelden tutun da, Kartal’da konaklama yaptığınız otele kadar tamamı, İstanbul otelleri olarak geçmektedir.
İstanbul otel fiyatları konusunda sizlerin tercihi ne doğrultuda olursa, fiyat politikası buna göre değişiklik göstermektedir.

Bakırköy otelleri en uygun Bakırköy otel fiyatları

Bakırköy otelleri
Bakırköy otelleri

Bakırköy otelleri ; 7,5 km² alanda hizmet veren, kuzeyinde Marmara Denizi güneyinde ise Küçükçekmece ilçesi bulunan, Bakırköy semtinde hizmet veren otellerdir. Yarıçap olarak Atatürk Havalimanı’na kapsadığı için Havalimanı otelleri olarak da bilinmektedir.

Bakırköy Otellerinin en büyük avantajı havalimanına tek araçla kolaylıkla ulaşabilir, konaklama ihtiyacınızı giderebilirsiniz. Tüm toplu taşıma araçları ile yine Bakırköy otelleri ayaklarınızın altında..
.

Bakırköy otelleri hakkında

Bakırköy otelleri her kitle ve sınıftan müşterisi olan, 24 Saat yaşayan aktif bölgede hizmet veren otellerdir. Birçok Bakırköy otel, pansiyon, Apart otel,  3 yıldızlı, 4 yıldızlı ve 5 yıldızlı oteller, bölgede hizmet vermektedir.

Son dönemlerde artan turistik gezilerin, bölgede birçok otel İşletmesi açılmasına sebebiyet verdiği bilinmektedir. Bu durum Bakırköy Otelleri kalitesini arttırmış, daha konforlu konaklama hizmeti sunmasına neden olmuştur. Bakırköy Otellerinin genel olarak tamamına yakını fiyatlarına, oda kahvaltı seçeneği dahil olarak hizmet vermektedir.

İstanbul otelleri ve konaklama avantajları

İstanbul otellerinin konaklama avantajları, saymakla bitmeyecek gibidir. Eğlencenin sınırsız olduğu İstanbul’da , konaklama yaptığınız Otel hangi bölgeye yakın ise bölgenin eğlence mekanları ziyaret edebilir, tarihi alanlarını ziyaret edebilirsiniz. Defalarca ismi değişmiş olan İstanbul’un, değişmeyen tek özelliği eğlence hayatının üst seviyede olmasıdır.

İstanbul otelleri ziyaret için gelen müşteriye hitap ettiği gibi, tatil için gelen müşterilere de hitap etmektedir. Aslında kapsamı o denli büyüktür ki, her ne maksatla İstanbul otellerinde konaklama yapmak istediğinizde, aradığınız en doğru Oteli bulacaksınız. Bu nedenle Bakırköy otelleri , İstanbul otellerinin en çok tercih edilen Otel Tesisleri arasındadır.

İstanbul otellerinde konaklama yaparken gezilebilecek tarihi yerler

İstanbul otellerinde konaklama yapmak ; Yazımızın üst kısmında belirttiğimiz gibi, İstanbul otelleri yüz ölçümü olarak çok büyük bir alana yayılmış olması, dilediğiniz tarihi mekana yakın olarak konaklamanızı imkan sağlamaktadır.

İstanbul otel fiyatları
İstanbul otel fiyatları

İstanbul otelleri konaklaması sizlere, İstanbul’un bilinen 3.000 yıllık tarihini gezme imkanı sağlayacaktır. Sultan 2. Mehmet tarafından yapılan, İstanbul’un en kıymetli tarihi yapıları arasında olan, Topkapı Sarayı,  1.000 yıllık Yerebatan Sarnıcını görebilirsiniz.

Bizans İmparatorluğu tarafından yapılan İstanbul surları, Ayasofya Müzesi, Dikilitaş, Kabataş,  Gülhane Parkı gibi Beşiktaş yıldız parkı, Eminönü Karaköy İskelesi, Anadolu yakasına geçersek, Kadıköy Rıhtım, Bahariye Caddesi, moda sahil gibi Üsküdar Kız kulesini ve daha fazlasını görme imkânına sahip olacaksınız.

İstanbul Eğlencenin kalbinin attığı, dünyadaki en iyi şehirlerden biridir. Nitekim yabancı turistler , İstanbul ismini duyduğu zaman İstanbul’un en ünlü eğlence mekanlarının bulunduğu, İstiklal Caddesi akıllara gelmektedir. İstanbul yaşamakla bitiremeyeceksiniz en büyük Metropol şehirlerden birisidir.

İstanbul tarihi hakkında

İstanbul tarihi resmi kaynaklara geçen bilgiler ile, 3.000 yıllık tarihe sahip olduğu bilinmektedir. Lakin son dönemlerde yapılan kazı çalışmalarında, 300.000 yıllık arkeolojik materyalleri ulaşılmıştır. Yapılan çalışmalar sonucunda, insanlığın ilk medeniyetlerine ait insan eliyle yapılmış, birtakım aletler ortaya çıkarılmıştır.

Milattan sonra 3. yüzyılda antik Romalıların egemenliği altında olan İstanbul, daha sonra Doğu Roma İmparatorluğu egemenliği altına geçmiştir.

1. Konstantin tarafından himaye edilen Konstantinapolis, yıl 1453’ü gösterdiğinde Fatih Sultan Mehmet tarafından, şehir fethedilmiştir. Fetih sonrasında Doğu Roma İmparatorluğu, yani Bizans’ın 1.000 yıllık egemenliği son bulmuştur.

1453’den 1924 yılına kadar Osmanlı İmparatorluğu egemenliği altında bulunan İstanbul, bu tarihe kadar Osmanlı’nın başkenti olarak kabul edilmiştir. 1924 yılında günümüz Türkiye Cumhuriyeti egemenliği altına girmiş olan İstanbul, yine bugünkü İstanbul adını almıştır.

Konstantinopolis ismi Yunancada Konstantin’in yeri anlamına gelmektedir. Osmanlı’nın Fethi sonrasında Kostantiniye ismini kullanılmış, Bu da Arapça Konstantin’in şehri anlamına gelmektedir. Osmanlı’nın son dönem kaynaklarında i- Stan ismi görülmektedir.  İ-stan Arapçada güzellikler Diyarı anlamına gelmektedir. Daha sonra görülen kaynaklarda ise i- Stan-bol ismi görülmekte Bu da güzellikler diyarına bolluğu anlamına gelmektedir.

16 Comments

 1. Nurullah kadiroğlu

  Bakırköy’de böyle iyi otel işletmesi ! eşine zor rastlarınır diyorum. Bakırköy otel Rental House herkese tavsiye edebileceğim ender işletmelerden birisi

 2. cemil Karabacak

  Herşeyden öte misafirlerine çok değer veren bir otel Havalimanına da çok yakın tavsiye ederim

 3. Umut gülmez

  Tek kelime ile Helal olsun diyebileceğim bir işletme. Fiyatları çok uygun

 4. KEREM Öztürk

  Aileniz ile birlikte Bakırköy de otel konaklamasında bu otel’den iyisini bulamazsınız. Tecrübe ile Sabittir.

 5. Orhan Savaş

  Bir kere otelin konumu harika her yere yakın fiyatlar da çok uygun

 6. Uzman Hasan

  Sorunsuz tatilin adresi Bakırköy Rentel House Otel teşekkürler

 7. İdil Yunusova

  8 gece kaldım Bakırköy otel’de fevkalade kaliteli hizmet veriyorlar ev gibi resmen.

 8. İhsan Tuna

  Oldukça iyi bir otel tavsiye ederim

 9. Harun Paşalı

  Aileniz ile rahatlıkla konaklama yapabileceğiniz bir otel tavsiye ederim

 10. Oltan Sargın

  Sabah erken geldim hotele resepsiyon daki görevli hemen odamı tahsis etti ilgi alaka son derece güzeldi temizlik süper kesinlikle tavsiye ederim güzel 2 gün geçirdim sakın sessiz kalacak arkadaşlara tavsiyem hemen her yer yürüme mesafesinde.

 11. Alexi Skas

  +Расположен в шаговой доступности до основных достопримечательностей, недалёко от моря) цена-качество отличное) отель для тех, кому нужно просто выспаться и ……

 12. Dorin Pamuch

  Bueatiful place, staff very helpful. Would love to come back.

 13. Şeref Dündar

  Konum volarak gayet güzel. Temizlik ve hijyen konusunda hassas olan ziyaretçiler için kesinlikle tavsiye ederim. Otel de baştan aşağı her şey yeni. çalışanlar gayet ilgili ve çok misafirperverler.

 14. İbrahim GEZGİN

  3 gecelik bir konaklama yaptim. Gayet temiz ve güzel. Yardimci oldu arkadaslar.

 15. Sencer Yılmaz

  Babam ile kaldık ,Temizlik ve ilgili personeli ile bizi memnun etti. Tavsiye ederim aynı şekilde devam etmelerini umarım

 16. İbrahim Sultanoğlu

  Mükemmel bir konaklamaydı. cok teşekkür ediyorum ayrıca odalar tertemiz ve dizaynda kullanılan mobilya ve tüm gereçler 1. kaliteydi. kesinlikle tekrar tercih edecegim.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.